Barbara Wnęk: „Trzeba działać, by coś zmienić”

Barbara Wnęk-Gabor

Od 2010 r - Radna Miasta Katowice – Wiceprzewodnicząca Komisji Kultury, Promocji i Sportu, Członek Komisji Górniczej, w przeszłości Wiceprzewodnicząca Komisji Rewizyjnej, członek komisji: Budżetu, Edukacji, Infrastruktury i Środowiska

2015-2019 Członek Rady Społecznej Katowickiego Centrum Onkologii

2010-2017 Dyrektor Biura Senatorskiego Leszka Piechoty

2013-2016 – Członek Rady Programowej Kierunku Ekonomia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

2009-2010 Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej NZS

2008-2009 Wiceprzewodnicząca Zarządu Krajowego NZS

2007-2008 Członek Zarządu Krajowego Niezależnego Zrzeszenia Studentów

2005-2008 Wiceprzewodnicząca NZS AE w Katowicach

2005-2007 – Członek Parlamentu Studenckiego Akademii Ekonomicznej w Katowicach (członek Rady Wydziału Ekonomii, Komisji Socjalnej i Dyscyplinarnej)


Ukończone studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania oraz magisterskie na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, gdzie prowadziłam zajęcia ze studentami m.in. z przedsiębiorczości. Ponadto jestem stypendystką programu stażowego w Belgii.

Zawodowo zajmuję się promocją jednego z największych i nowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce.

Moje mocne strony - to przede wszystkim wrażliwość na ludzkie problemy i skuteczność w ich rozwiązywaniu. Wykorzystuję swoją wiedzę ekonomiczną, która zdobyłam na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i społeczną, aby czerpiąc ze swych doświadczeń pomagać konkretnej grupie ludzi i rozwiązywać realne problemy. Posiadam także doświadczenie w pracy w środowisku międzynarodowym, które zdobyłam w USA, będąc na stażu w międzynarodowej korporacji w Belgii, czy uczestnicząc w szkoleniach w Serbii i Macedonii.

Największe osiągnięcia - byłam inicjatorką uchwały w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości właścicieli zabytkowych budynków w centrum Katowic, w których dokonano remontu elewacji. Doprowadziłam do wypłaty zaległych dofinansowań dla mieszkańców Katowic na działania związane z ochroną środowiska (dotyczy to m.in. dotacji  na wymianę pieców na ekologiczne). Przyczyniłam się do utworzenia nowej klasy dla dzieci autystycznych w szkole, w której zabiegali o to ich rodzice. Kierowałam i nadzorowałam jedną z największych organizacji studenckich w Polsce – NZS – jako Przewodnicząca Krajowej Komisji Rewizyjnej NZS i Wiceprzewodnicząca Zarządu Krajowego NZS.